Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
28 postów 903 komentarze

Makaron na uszy.

provincjał - Zawsze coś mnie wciągnie.

Referendum w sprawie referendum !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Budyń lub kisiel albo galareta !

 

 W wyniku "szerokich" jak Oka, "konsultacji społecznych" fani budynia dali nam możliwość odpowiedzi na referendalne pytanka.

"     1. Czy jest Pani/Pan za uchwaleniem a) nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej?

          b) zmian w obowiązującej Konstytucji RP?

 1. 2. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego, zatwierdzającego zmiany Konstytucji?
 2. 3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla Państwa i Narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej 1.000.000 obywateli?
 3. 4. Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości?
 4. 5. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych (takich jak świadczenia "500+")?
 5. 6. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia?
 6. 7. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej?
 7. 8. Czy jest Pani/Pan za zapisaniem w Konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w Unii Europejskiej oraz zasady wyższości Konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?
 8. 9. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w NATO (Sojuszu Północnoatlantyckim)?
 9. 10. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?
 10. 11. Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem w Konstytucji RP pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa także ojcostwa?
 11. 12. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjną ochroną pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej?
 12. 13. Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez Naród Prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej?
 13. 14. Czy jest Pani/Pan za przyznaniem w Konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?
 14. 15. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?"
 15. Panowie budyń i mucho, powinno być jedno pytanie:
 16. Czy jesteś za uchwaleniem i napisaniem Nowej Konstytucji przez Polaków dla Polaków a nie nie przez urzędnicze kasty ?
 17. Reszta wyjdzie w praniu.
 18. Pytania 7,8,9 sugerują i nie powinny tu paść, a konkordat, stacjonowanie obcych wojsk i Suwerenność Polski, a nie dyrdymały w pytaniu 15 !
 19.  
 20.  
 21.  
 22.  

 

 

KOMENTARZE

 • Jaki prezydent
  takie rreferendum
 • @Autor
  A skąd te pytania? Przydałby się link do źródła.

  3. Tak! Tak! Tak! chociaż lepsze byłoby opisanie co to są "istotne sprawy".
  4. Tak, pod warunkiem dodania odwołania do ponad 2-tysiącletniej tradycji słowiańskiej.
  10. Tak.

  Reszta pytań-Nie ew. Nie wiem, nie rozumiem, podejrzewam, że gdzieś jest podpucha.
 • @kowalskijan584 08:36:30
  Bez liku tych źródeł, chociażby TU:
  https://wiadomosci.wp.pl/andrzej-duda-przedstawil-propozycje-pytan-referendalnych-6262011482409089a
 • @provincjał 11:03:14
  Zawsze podawać źródła-linki. Bo link linkowi nierówny, zwłaszcza w czasach gdy wyniki wyszukiwania są sprofilowane. Może się okazać, że ktoś pisze opierając się na linku A, ktoś inny znajdzie link B i kłótnia gotowa. A po co?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031